Przepisy kulinarne

łatwe i sprawdzone przepisy kulinarne

Jak zrobić dobre grzanki?

Żeby przyrządzić dobre grzanki, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Dla niektórych mogą one wydać się śmieszne i oczywiste, jednak ten przepis krok po kroku powstał z myślą o początkujących kucharzach. Grzanki to dobry przepis na początek – właściwie zawsze wychodzą i są pyszne.Grzanki przyrządza się ze specjalnego pieczywa testowego lub kromek pszennych, może być również bułka albo chleb. Grzanki zapieka się w piekarniku lub tosterze, na grillu (najlepiej elektrycznym, bardziej doświadczeni mogą pokusić się o zrobienie grzanek na zwykłym grillu). Kromki pieczywa można najpierw posmarować masłem lub margaryną, a po wyjęciu z piekarnika, gdy są rumiane i chrupiące, obłożyć wędliną, serem i innymi dodatkami. Na gorących grzankach można podać smażone mięso, na przykład befsztyki.
Grzanki można też smarować od spodu masłem lub margaryną, na wierzchu układać różne rozdrobnione produkty i zapiekać w piekarniku do zrumienienia.

Odmianą grzanek są tosty. Zarówno grzanki jak i tosty można zaliczyć do zapiekanek.

W ekskluzywnej wersji grzanki podaje się na wyłożonym serwetką ogrzanym półmisku (grzanki szybko stygną). Do nakładania ich na talerze służą dwa widelce.

Grzanki można ozdobić zieleniną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.